Відпочинок в Карпатах, екстремальні тури і подорожі

Сходження на г. Піп Іван Чорногірський 2020,5м.

Тривалість: 1 день

Протяжність:

Сезон: май - июнь - июль - август - сентябрь - октябрь

Мінімальна чисельнність групи: 4 - 6 учасників

Дати заїздів: В любий зручний для Вас час, за наявності мінімальноі групи.

   

Чорна Гора (Піп Іван Чорногірський,) - одна з найвищих вершин Чарногірского хребта, знаходиться на південно-східному його кінці на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Висота 2020,5 м. Є третьою за висотою вершиною України, після Говерли та Бребенескула. 

    Назву, за переказами, гора отримала за скелю на вершині, яка була схожа на попа в рясі. Зараз від скелі залишилися лише уламки. Насправді ж більш старою назвою гори є «Чорна гора», одержане нею після того, як легендарний Довбуш переміг на ній чорта, або «Чорну біду». Назва ж «Піп-Іван» гора отримала після описки при складанні карт. Втім, вчені досі з'ясовують, яку назву було дано горі спочатку ... 

    Гора Піп-Іван Чорногірський відома головним чином своєю обсерваторією «Білий слон», що стоїть на самій вершині. Назва обсерваторія отримала, швидше за все, через те, що кожну зиму сильно обростає снігом і льодом, стаючи здалеку схожою на великого білого звіра. 

    Обсерваторію почали будувати в 1936 му році, задіявши в її будівництві в основному людей з навколишніх сіл. 29 липня 1938 року, відбулося урочисте відкриття. Складалася обсерваторія з п'ятиповерхової готелі, господарських прибудов і башти з телескопом. Вежу вінчав 10-ти метровий мідний купол, що відкривався автоматично. У будівлі була власна електростанція. Подача води здійснювалася за допомогою двох потужних електронасосів.     У 1939 му році будівля перейшла до СРСР. Тут була організована перша в Радянському Союзі високогірна геофізична обсерваторія і метеостанція. Але з початком війни сюди прийшли угорські війська, що влаштували на вершині спостережний пункт. Після відходу угорців обсерваторія так і не продовжила роботу. Академія Наук України порахувала непотрібної її експлуатацію.
   Зараз кожен рік ведуться розмови з реставрації будівлі обсерваторії на горі Піп-Іван, але поки що - без толку. Завдяки унікальній технології будівлі будівля все ще стоїть на вершині. Але час бере своє, і здійснений колись колосальний дорогий проект руйнується все більше. 

Ми пропонуємо Вам 3 варіанти підйому на Піп Іван:
- Класичний, через село Шибене, полонину Веснярка, і озеро Марічейка (наявність паспорта обов'язково, прохід у прикордонну зону).
- Через село Дземброня і гору Смотрич.
- Через село Дземброня і гору Вухатий Камінь, найлегший у плані плавності набору висоти, але найдовший м-т (24 км в обидві сторони).  Рекомендації що взяти з собою:
- трекінгові палиці (за наявності).
- маленький рюкзачок для своїх речей.
- штормовку з капюшоном (буває вітряно).
- міцні кросівки або черевики.
- сонцезахисні окуляри.
- пляшку води 1 л / чол.
- бутерброд.
- шоколад.
- за бажанням термос - чай ​​з лимоном.  

Також ми із задоволенням розробим та організуєм для Вас багатоденні комбіновані тури з проживанням та харчуванням.

Категорично забороняється підніматись на гору в шльопанцях або в'єтнамках, - це призводить до сильних травм ніг (і не тільки ніг) учасника!

Відпочинок в Карпатах

Облако тегів

Всі контакти:


+38 (066) 731-26-32
+38 (096) 943-72-78

info@drive-karpaty.com.ua
Скайп: 

Вхід для користувачівНагадати пароль

Увійти через: enter enter