Рафтинг в Карпатах як і рафтинг в Україні в основному буває двох видів, – весняний так званий рафтинг на травневі, і літній.

Весняний рафтинг в Карпатах триває з початку квітня і де то до середини травня, це велика бурхлива вода яку дають танущі сніги на високогір’ї, іноді в перемішку з дощем.

Рафтинг на травневі це завжди верхня  ділянку ріки Чорний Черемош, вище Верховини, на якій багато складних і цікавих порогів таких як Берди,  Дземброня,  Біла Кобила,  Гук і Гучок. У гарну погоду з деяких ділянок маршруту сплаву відкривається вид на засніжений Чорногірський хребет, який є основним джерелом талого снігу для підтримки високого рівня води в річці Чорний Черемош.

Температура води в період весняного рафтингу рідко перевищує п’ять градусів цельсія, хоча на вулиці в цей же час може бути спека і плюс тридцять! З такою низькою температурою води сплавлятись доводиться в гідро-костюмах, а на зупинках добре заходить гарячий чай та кава.

Літній рафтинг в Карпатах сильно відрізняється від весняного.

Поперше рівнем води в річці, влітку рівеь нижче весняного так як сніг вже давно зійшов і річка підтримується з допомогою дощів. Тоді сплав переміщається в нижню течію Черемоша, в селище Усть Путилу, де завдяки злиттю Білого Черемоша і Чорного Черемоша завжди є потрібний рівень води для сплаву (злиття річок відбувається трохи вище в селищі Устеріки).

Друга відмінність – це температура води, влітку вона тепла, і ми сплавляємось без гідро-костюмів,  також у теплу погоду можно купатся в чистій гірській річці. Черемош сама екологічно чиста ріка України. На скелястих берегах Черемошу на глибоких плесах вмілі гуцули роблять дерев’яні помости-трампліни які підкидають Вас у верх при стрибку у воду.
Влітку вся природа Карпат радує нас зеленими барвами гір, блакитним небом і теплою погодою.

Рафтинг в Карпатах це особливий вид відпочинку, не схожий ні на які інші аналогічні розваги!